A laminált padló elterjedése után, illetve azzal párhuzamosan a vinyl padló is igen népszerű burkolattípussá vált. Valójában „rokoni viszony” fedezhető fel közöttük, mivel több mindenben hasonlítanak, de mégsem versenyeznek kifejezetten egymással, mert a különbségeik tekintetében jól kiegészítik egymást. A vinyl padlónak tehát valamelyest más a küldetése, ezt pedig jobban megérthetjük, ha néhány kiemelkedő tulajdonságát közelebbről is megvizsgáljuk:
- Vízállóság:
Noha a laminált padló is elviseli a kismértékű nedvességet – sőt már kimondottan vízálló darabokat is gyártanak, a vinyl padló azonban teljes mértékben vízálló. Ez elég komoly fegyvertény, így ez modern burkolat vizes blokkokba is nyugodtan helyezhető.
- Hideg burkolatot is helyettesít:
Az előző pozitívummal összefüggésbe hozható a következő megállapítás is: Vinyl padlót gyakorlatilag bármelyik szobába, helyiségbe tehetünk. A fürdőszoba mellett tehát az előszoba, folyosó, konyha, kamra beburkolása sem lehet akadály, ahogy a közületi és ipari felhasználása is lehetséges.
- Kompatibilitás:
Amellett, hogy a klikkes és a ragasztásos vinyl padló lerakása önmagában sem túl bonyolult feladat, talán azt már kevesebben tudják, hogy akár meglévő burkolatra is helyezhetjük, mert egy nagyon vékony, stabil és jól alkalmazkodó padlótípusról van szó.
- Jól tárolható:
Jó hír, hogy számos vinyl padlót összetekerve gyártanak és árusítanak, így jóval kevesebb helyet foglal el, ami igazán praktikus előny a tárolás és a szállítás tekintetében is. A tárolás kapcsán érdemes megjegyezni, hogy a káros anyagkibocsátástól sem kell tartani, mert a korábbi PVC burkolatokkal ellentétben ez a padló kifejezetten környezetbarát összetételű.