A t-shirt az egyik legnépszerűbb ruhadarab a világon, amelyet mindenki ismer és visel. Az egyszerű kialakítás és a könnyű anyag miatt a t-shirtet minden korosztály és minden stílus kedveli. A történelme több mint egy évszázadra nyúlik vissza, és az évek során számos változáson ment keresztül.
A története az 1800-as évek végén kezdődött, amikor a munkások viselték az alsóruházatuk alatt. A t-shirt a négyzet alakú alsónadrág és a galléros ing közötti helyet töltötte ki, és alapvetően egy egyszerű, könnyű felsőrész volt. Az első anyaga pamut volt, ami könnyű és légáteresztő anyag, ami miatt az emberek nagyon kedvelték.
A t-shirtnek a népszerűsége az első világháborúban nőtt meg, amikor a hadsereg tagjai viselték az alsóneműjük alatt. A hadsereg után sportolók és munkások is viselték, majd az 1950-es években az ifjúsági kultúra felkapta és elterjedt a rock and roll zenekarok körében is.
Az 1970-es években a t-shirt vált az önálló divatdarabbá, amikor a nyomtatott minták és szlogenek megjelentek a pólókon. A szlogenek és a logók a rockbandák, sportcsapatok és egyéb cégek reklámjai voltak, és ezzel együtt az emberek a pólójukon hordták a hűségüket egy-egy csapatnak, vagy az általuk preferált márkának.
Azóta a t-shirt számos változáson ment keresztül, és ma már számtalan stílusban és anyagban kapható. A hagyományos pólók mellett vannak V-nyakú, U-nyakú, galléros, szűkített és széles fazonú változatok is. Az anyagok tekintetében is széles a választék, a pamuttól a poliészterig, a lenvászonig és a gyapjúig, valamint a különféle kevert anyagokig.
Az angolul t-shirtként ismért póló ruhadarab ma már nem csak az alsóneműk és a sportruházat része, hanem az öltözködésünk fontos darabjává vált. Az alapvető, egyszerű kialakításának köszönhetően ideális ruhadarab az egyszerű hétköznapi viseletre, de kiválóan illeszkedik egyéb stílusos ruhákhoz is.