A zenei forradalom nem csak az előadók és dalok számának növekedését eredményezte, de a technikai fejlődésre is hatással volt. Minél több zenét hallgatunk, annál igényesebbek leszünk a hangzásélményre. Éppen ezért folyamatos a verseny a gyártók között, hogy a lehető legjobb hangzást biztosítsák akár fülhallgatóval, akár hangszóróval hallgatjuk kedvenc számainkat.
Érdekesség, hogy a telefonokkal ellentétben a hangszóróknál éppen ellenkező jelenséget figyelhetünk meg. Minél előrébb haladtunk a gyártásban, annál kisebb, mégis erősebb hangfalakat kezdtek el piacra dobni a gyártók. Ma már a zsebünkben elfér egy az egész utcán hallható hangszóró.
A méret mellett a kinézet sem utolsó szempont. Sokat úgy terveznek, hogy az bútorként is megállja a helyét. Találkozhatunk kanapéba beépítettekkel, de nemrég megjelentek például az asztali lámpáknál is. Olyannyira kezd ez mindennapossá válni, hogy ma már népszerű bútoráruházak polcain is egész kollekciójával találkozhatunk a bluetooth-os hangfalaknak. A kis méret előnye a hordozhatóság, a magas minőségű hangzás miatt pedig teljesen mindegy milyen a külső zajszint, mindenféleképpen megtaláljuk az ideális hangerőt. Ennek persze hátulütője lehet, hogy az utcák tele vannak zenét bömböltető fiatalokkal, amire egyébként a többi járókelő többnyire egyáltalán nem kíváncsi. Mindezen túl a legújabb modellek már vízállók is, így tényleg minden környezeti elemhez képesek alkalmazkodni.
A magyar háztartások egy jelentős részében már megtalálhatóak ezek a mobil, vezeték nélküli hangszórók, amik tényleg nagyban megkönnyítik a minőségi zenehallgatást. Okostelefonon keresztül bárki rájuk csatlakozhat, olyan közel vihetjük magunkhoz, amennyire csak akarjuk és akár nyaralásainkban, hétvégi kirándulásinkban is társaink lehetnek.