Hozzászoktunk ahhoz, hogy a játszótereken mindig találhatunk hintát. Az újabb játszótereken pedig új látvány fogad bennünket: szokatlan hinták jelentek meg, amiket a gyerekek azonnali profizmussal használnak. Sőt, nem csak a játszótereken, de otthonainkba is egyre több fajtát szerezhetünk be.
Egyik kedvencem, a páros hinta, ami nem összetévesztendő libikókával. Úgy van kialakítva, hogy a szülő a kisgyermekével együtt tudjon hintázni: egyik oldalon a gyerkőc ül, másikon a felnőtt. Közös élményt nyújthat még a fészekhinta, amibe akár többen is beleférnek. A közös hintázás élménye maradandó emlékeket szül, emellett pedig jócskán hozzájárul az egészséges fejlődéshez. A fészekhinta kifejezetten jó, ha gyermekünk kicsit bizonytalanabb, több segítségre van szüksége a hintától való félelem legyőzéséhez.
Élettani fejlesztés mellett a hintázás segíti a koordinációt, a figyelmet, az egyensúlyérzéket és megnyugtatja a használót. Éppen ezek miatt szokták terápiás célra is használni olyan gyerekek fejlesztésére, akik figyelemzavarral, ADHD-val vagy autizmussal küzdenek. A terápiás hinta rugalmas anyagból készül, körbeöleli a használót, még inkább meg tudja nyugtatni a ringatása a gyermeket, mint a hagyományos hinták.
Legyen szó bármelyikről, a fészekhinta egyaránt elérhető az otthonokba, mint a terápiás vagy a hagyományos hinta. Bátorkodjunk más hintába fektetni, élvezzük a fészekhintázás adta előnyöket ne csak a játszótéren, hanem otthonunkban is!